Maisto atliekos
- Titulinis
- Maisto atliekos
Taip, privalote. Išmetus maisto, virtuvės ar žaliąsias atliekas į kitus konteinerius jie nebus ištuštinami. Tad netinkamas atliekas iš jų reikės išimti ir perdėti į maisto atliekų konteinerį.
Ne, jokių papildomų mokesčių neatsiras ir rinkliavos dydis dėl to nesikeis.
Maisto atliekos – tai ne tik tai, kas nesuvalgyta.
Į maisto atliekų konteinerius reikia mesti ir vaisių bei daržovių likučius, pavyzdžiui, bulvių lupenas, bananų žieves, taip pat arbatos tirščius bei pakelius, kavos tirščius ir jų filtrus, riebalais ir kitais maisto produktais suteptą popierių (išskyrus pakuotes) ir popierinius rankšluosčius, kambarinius augalus ir jų dalis, sodo ir daržo atliekas, piktžoles. O tokių atliekų tikrai susidaro kiekvienuose namuose.
Taip pat namų sąlygomis negali būti kompostuojami mėsos, žuvies, pieno bei kitų maisto produktų likučiai, citrusinių vaisų žievės. Visos šios atliekos turi būti metamos tik į maisto atliekų konteinerį.
Šaltuoju metų laiku vieną, šiltuoju – du kartus per mėnesį pagal sudarytą grafiką.
Blogiausią kvapą skleidžia neišrūšiuotos atliekos. Atskirai surinktos maisto atliekos tikrai nedvoks labiau nei išmestos kartu su kitomis atliekomis. Kartu su konteineriu jūs gavote virtuvėje naudojamą kibirėlį, kurio konstrukcija užtikrina maksimalią ventiliaciją ir apsaugo nuo nemalonių kvapų sklidimo.
Tą daryti galima. Tačiau be plastikinių maišelių surinktos maisto atliekos paprasčiau tvarkomos, greičiau suyra, skleidžia daug silpnesnį kvapą nei išmestos maišeliuose. Tad nereikėtų baimintis į maisto atliekų kibirėlius bei konteinerius mesti atliekas be maišelių – šie konteineriai yra tam specialiai pritaikyti, jų apačioje palikta vietos susidariusiam skysčiui kauptis.
Atskirai surinkti maisto atliekas yra brangu, todėl tai daroma tose vietose, kur nedideliu atstumu yra didesnė gyventojų koncentracija. Daugelis kaimiškų vietovių gyventojų turi sąlygas biologiškai suyrančias atliekas kompostuoti savo namų ūkiuose ir tą daro.