Naujiena

Apie maisto atliekų tvarkymą – su Druskininkų konteinerių gamintojais

2021 10 20

„Esate nuėję labai toli į priekį ir maisto atliekų tvarkymo srityje lenkiate daugelį Europos šalių“, - sakė pusiau požeminius atliekų konteinerius gaminančios Suomijos įmonės „Molok“ pardavimų direktorius Samuli Moilanen, susitikęs su Alytaus regiono  atliekų tvarkymo centro direktoriumi Algirdu Reipu.

Svečias domėjosi, kaip surenkamos ir tvarkomos maisto atliekos, kaip prižiūrimi atliekų konteineriai, teiravosi, kodėl regioniniai atliekų tvarkymo centrai Lietuvoje nesikooperuoja, tvarkydami biologiškai skaidžias atliekas.  

Druskininkai buvo pirmoji savivaldybė Lietuvoje 2005 metais pasirinkusi ir įsirengusi suomių įmonės gaminamus pusiau požeminius konteinerius. Praėjusiais metais buvo atnaujinta antžeminė šių konteinerių dalis ir įrengti papildomi 44 konteineriai, skirti maisto atliekoms.

„Tai, kad įmonė ne tik įrengia naujus konteinerius, bet ir atnaujina naudotus, yra labai patrauklu tiek ekonomiškai, tiek aplinkosauginiu požiūriu ir atitinka žiedinės ekonomikos principus“, - sakė A. Reipas, pastebėdamas, kad „Molok“ firmos įrengti konteineriai yra geros kokybės, juos patogu valyti – maisto atliekų konteineriai plaunami nuolat pagal grafiką.

Didesnę jų švarą  padeda užtikrinti ir tai, kad maisto atliekos į konteinerius metamos surinktos į maišelius, kurie atliekų tvarkymo įrenginiuose yra perplėšiami, o plastikas pašalinamas naudojant pažangias technologijas.

Tvarkingi žmonės maisto atliekas renka atskirai.

Į maisto atliekų konteinerius reikia mesti:   

popierinius rankšluosčius, popierines servetėles, riebalais ir kitais maisto produktais suteptą popierių ir dėžes, arbatos tirščius bei pakelius, kavos tirščius ir jų filtrus, vaisių bei daržovių likučius, pavyzdžiui, bulvių lupenas, bananų, apelsi­nų žieves, kambarinius augalus ir jų dalis bei visų naudojimui netinkamų maisto produktų likučius.