Naujiena
- Titulinis
- Naujiena
Geriau tvarkytis padės ir konteinerių aikštelių priežiūros specialistė
2022 10 11„Man patinka bendrauti su žmonėmis, ieškoti dialogo su jais. Ne pamokslauti, ne nurodinėti, o rasti bendrą kalbą ir supratimą“, - sako Greta Rimgailaitė, spalio 10 dienos pradėjusi dirbti Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro konteinerių aikštelių priežiūros specialiste.
G. Rimgailaitė kontroliuos daugiau kaip šimtą konteinerių aikštelių Varėnos ir Alytaus rajonų savivaldybėse.
Darbą pradedanti kontrolierė prisipažino daugiausia rūšiavimo įgūdžių įgijusi Anglijoje, kur jai teko gyventi, bei pasidžiaugė, kad ir Dzūkijos žmonės yra pakankamai tvarkingi. „Pati gyvenu Varėnos rajone, Matuizų kaime, ir neteko pastebėti, kad prie konteinerių būtų netvarkinga, primėtyta atliekų“, - kalbėjo G. Rimgailaitė.
Laisvalaikiu Krašto apsaugos savanorių pajėgose savanoriaujanti Greta įsitikinusi, kad bendraujant su žmonėmis, galima pasiekti gerų rezultatų ir viliasi, kad tą pavyks padaryti ir savo naujame darbe.
Konteinerių aikštelė – pirmoji stotelė, kur gyventojai palieka savo išmetamas atliekas. Aikštelių priežiūros specialistai, dažnai vadinami „reindžeriais“, kontroliuoja, kad atliekos būtų tinkamai išrūšiuotos, gyventojai nepaliktų jų prie konteinerių, o vežėjai konteinerius laiku ištuštintų ir sutvarkytų aikšteles aplink juos. Šiuo metu Alytaus regiono atliekų tvarkymo centre dirba keturi aikštelių priežiūros specialistai.
Jie teikia gyventojams apie atliekų rūšiavimą, dalina informacinius lankstinukus, atsako į iškylančius klausimus, konsultuoja įmones bei gyventojus, fiksuoja atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimus ir informuoja apie juos Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą bei savivaldybes, kurių specialistai taiko už tokius pažeidimus numatyta administracinio poveikio priemones.
***
Išrūšiuotų pakuočių atliekų tvarkymas gyventojams nekainuoja, o atskirai surinktos maisto bei žaliosios atliekos duoda papildomos naudos – iš jų gaminama energija ir kompostas.
Maisto atliekos tai: popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, riebaluotas popierius, kavos bei arbatos tirščiai, sodo ir daržo atliekos, daržovių ir vaisių likučiai bei visi naudojimui netinkami maisto produktai.
Žaliosios atliekos, kurias galima kompostuoti namų sąlygomis, tai: medžių lapai, žolė, smulkios medžių šakos, gilės, kankorėžiai, augalai ir jų liekanos, kiaušinių lukštai, arbatos tirščiai ir pakeliai, kavos tirščiai, suplėšytas popierius (ne žurnalai).
Namų sąlygomis kompostuoti negalima mėsos, žuvies kaulų, pieno produktų, gyvūnų ekskrementų.